Vnitřní mistr

5. června 2018 v 18:26 | Elena |  O psychoterapii
Přivedla mě ve snu k nějakému muži. Leží schoulený v tmavém koutě. Je to obr, statný chlap, ale jakýsi je celý zbědovaný. Na zádech má krvavé šrámy, je nahý a špinavý. Ukázala na něj a povídá: Pomoz mu! Zachraň ho! Obracím se na přihlížející a dávám někomu pokyn, aby volal 155. Ten muž potřebuje mou pomoc...Ráno mám pnutí v hlavě a známky úzkosti. Opět netuším, co se děje, jsem s černochem v tunelu. Pět měsíců to dalo pokoj. Vnímám svůj odpor k tomu opět se zabývat sama sebou. Ale hlavu mám jako v kleštích...Mohla bych zkusit promluvit s tím mužem ze sna. Zatemňuji závěs a dělám si pohodlí na posteli s opřenými zády. Nořím se do sebe a beru na sebe vědomí toho muže ze sna podle metody, kterou učí Teal Swan. Třikrát nádech a stávám se jím. Náhle jsem celá v napětí, krk mám stočený doleva a celý strnulý, nejde s ním pohnout. Mám ho zablokovaný už týden, ale teď to cítím víc.

"Kdo jsi?"

Neodpovídá. Cítí se tak strašně ublížený, jakoby ukřivděný, ale má v sobě cosi silného.

"Kdo jsi?" Žádná odpověď. Náhle mě napadne pohnout tím ztuhlým krkem, narovnat ho, párkrát ho protočit kolem dokola. A muž promluvil.

"Já jsem ten, kdo mluví. Já jsem ten, kdo má pravdu. Já jsem ten, kdo se nebojí říct svou pravdu. Já jsem vševědoucí. Já jsem ten, kdo má svůj názor. Já jsem ten, kdo se projevuje. Jsem ten, kdo učí a vede. Jsem tvá touha učit".

"Jak dlouho jsi tady zavřený?"

"Celé roky…"

Je tohle možné? Můj vnitřní mistr a učitel!!! Můj Gandalf. Je možné, že bych v sobě měla takovou vnitřní bytost??

Ona mě k němu přivedla. Vzbudila ve mně touhu učit ji a vést, ale zároveň nechce poslouchat mé názory, bojuje se mnou. Tím zesílila můj vnitřní konflikt.
Proto ten ztuhlý krk, to napětí. Uvědomuji si všechny ty roky, kdy cenzuruji svůj projev. Neustále si dávám pozor na pusu. A možná proto jsou mé názory odmítány. Můj Mistr leží ve stínu. Možná se projevuje pokrouceně. Jako každá stínová postava.

"Proč tady ležíš v prachu? Kdo tě sem zavřel?"
"Ty."
"Proč jsem tě uvěznila?"
"Bylo nebezpečné mluvit."

"Vítej doma, můj Mistře. Moc tě potřebuji a postrádám ve svém životě. Vypouštím tě ven z vězení. Mluv."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama