To už jsme řešily, drahá...

11. května 2018 v 21:12 | Elena |  O vztazích
Nevím, jak k tomu došlo, že můj vztah s ní se tolik proměnil. Moje závislostní vzorce se začínají projevovat v plné síle. Nedokážu myslet na nic jiného. Nedostupná žena, která mi uniká, a tím víc po ní toužím. Chladná a odmítavá jako moje matka. Většinu času nedostupná. Náladová a nevypočitatelná. Jednou mě miluje a potřebuje, jindy je jako kus ledu. Když mi volá, mám sevřený žaludek. Její slova mě zraňují. Mám pocit, že jen dávám, ale nic nedostávám. Prostě na mě ser…
Zpracovávám, co se dá, pomocí kompletační techniky od Teal Swan. Ale poučena už vím, že to není všechno JEN o mé minulosti, o mé matce. TATO ŽENA MÁ TAKY PROBLÉM. Láska, která se lusknutím prstu změnila v rezistenci, jakmile pochopila, že tu hrozí skutečný vztah. Jen nechápu, proč jsem to opět já, kdo stojí na té méně výhodné straně.

Nechám se zraňovat a využívat? Mám přistoupit na její podmínky fungování našeho vztahu na dálku, přestože mi to nevyhovuje? Cítím potřebu nastavit hranice, jen nevím přesně jak. Nemohu ji tlačit někam, kam nechce. Ale nemohu ani zrazovat sama sebe.

Kdyby nebyla tak krásná... Nacisticky chladně krásná...

Poslední dny začínám cítit napětí v těle a po ránu lehkou úzkost. Musím jednat. Začíná se to projevovat. Ten ustavičný stres z našeho vztahu. Osměluji se a říkám jí znovu, jak se cítím a co si o našem vztahu myslím. Její odpověď je jako facka. "To už jsme řešily drahá."
Uff..

Moc jsem si nepomohla, usínám se slzami. Alespoň jsem se vyjádřila.
Teal říká, že hranice nejsou o druhých lidech, ale o nás. Hranice nejsou o tom, říkat ostatním, jak se k nám mají chovat. Hranice nejsou o tom odporovat tomu, co se děje. Hranice jsou o tom vyjádřit, co cítím, co potřebuji a pak jednat ve směru svého štěstí. Za sebe. Stanovit hranice sama sobě...

Hned ráno píšu. Bez výčitek, naléhání a soudů.
"Nejsem v našem vztahu šťastná. Chci to přerušit. Zjistit, co potřebuji a co je reálné."

"V pohodě. Času máš dost. Já jsem v tom naprosto spokojená."

Aby ne. Pod proudem mé lásky a péče...

Dokonáno. Přerušuji kontakt.
Ta pachuť ze mě okamžitě padá. Je mi o dost lépe. Uvidíme, jak v příštích dnech...

Aspoň, že to netrvalo pět let.

Sestřičko…

Vracím se zpátky na poušť, odkud jsi mě vytrhla. Snad to nebude stejná poušť...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elen Elen | E-mail | 29. srpna 2018 v 20:06 | Reagovat

❤ Elen

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama