Únor 2018

Femme fatale

15. února 2018 v 20:04 | Elena |  O vztazích
Konečně se s ní uvidím. Jsem vzrušením bez sebe. Hlodá ve mně pochybnost, jestli vůbec mezi námi k něčemu dojde, jestli ONA bude chtít... Jak jen to udělat, já nevím, jak balit ženskou!!!
Kolegyně z práce mi radí, abych doma vytvořila romantiku. Svíčky, nějaké dobré víno, všechno vyvonět… Na to přece slyší každá žena. Naštěstí píše, že bere s sebou olej na masáž. Tak to by bylo, abych jí neoklátila. Pane Bože,vždyť já přemýšlím jako chlap!


Vystoupila z auta. Přivezl ji jeden z jejích amantů. Je oblečená v černém, má skvělý make-up a nádherně voní dráždivým parfémem. Je to Byredo. Rose of no man's land. Je nádherná, tak exkluzivní.. Vždycky mě fascinovala, ale co to se mnou dělá teď… Jsem v nějakém transu, ale nedávám nic znát. Náš hovor teče přirozeně, i když obě přiznáváme, že jsme nervózní. Roztřesenými prsty krájím meloun a sypu na misku oříšky. Klábosíme o chlapech.

Na šestou je domluvena se svým dalším amantem, že si na chvíli odskočí na kafe. V duchu si zoufám, mám pocit, že tu chvíli bez ní prostě nevydržím. Peru se se svými city. Jistě by se lekla, kdybych to na ní vybalila. Musím se zklidnit.

Odcházejí a já se snažím vše připravit, než se vrátí. Svíčky úplně všude. Běžím do obchodu a sháním pěnu do koupele. Nikde nic nemají, je pozdě. Nevzdávám to a zkouším Vietnamce na rohu. Sláva! Má růžovou koupelovou sůl, to bude ono! Srdce mi bije jako na poplach. Co je to se mnou?

Jsem jako na trní. Kdy už se vrátí? Dělám poslední přípravy. Nemohu se dočkat jejího úsměvu, její vitality, humoru, její krásy.. VŠEHO, ČÍM JE. Zdá se, že mi zrcadlí všechny mé potlačené aspekty.

Přišla…Napouštím vanu. Musím přidat dva hrnce vařící vody, protože bojler nestačí. Je nadšená, jak se o ní starám. Ptá se, jestli půjdu do vody s ní. Samozřejmě. Překonáváme rozpaky a tabu.

Nikdy jsem se s žádnou ženou nekoupala. Držíme se za ruce a díváme se sobě do očí, tak fascinované samy sebou, tou nádhernou intimní chvílí. "Co jsi za znamení? Já štírka". Ano, musíš být štírka. Hladí mi nohy… Líbám jí ruce. Je překrásná. Cítím v hlavě víno. Tak tohle je jako sen…

Ulehá na postel a já jí masíruji záda. Vůně… Světla... Leonard Cohen…
Ženy nešukají, ženy se milují.

Musí to ze mě cítit, ale je mi to jedno. Jen doufám, že neuteče. Mám tak velký strach. Ale je jako kočka, má blažený výraz ve tváři. Líbám jí do vlasů.

Usínáme.. Slyším ji, jak říká: "Milovaná...Byla jsi se mnou šťastná?" Proč se mě žádný muž na nic takového nikdy nezeptal? "Ty a já budeme víra, že toto existuje.."

Bolí mě srdce z přemíry krásy a něhy.

Dlouho u mě nikdo nepřespával... Ten bývalý vždycky po akci mizel. Celou noc pořádně nespím. Je to moc intenzivní, nedokážu se zklidnit.. Ráno ještě chvíli ležíme v objetí a já se děsím té chvíle, kdy odejde.

Děláme si erotické selfíčko. Můj bývalý dostane Valentýnku. Kretén. Skvělá pomsta za všechno to trápení. Byl to přece jeho sen. Ale s námi už si ho užívat nebude! Nepustím mezi nás žádného chlapa, který škudlí s láskou.

Čas bez ní přišel. Vážně mi chybí. Píše mi, že strávila noc s tím svým novým amantem. Bolí mě to. Opravdu trpím. Začíná se to podobat všemu, co jsem prožívala s ním.. To je v prdeli.. Budu si procházet stejným peklem, zase budu na ní citově závislá… Tak to tedy ne. To nepřipustím! Vždyť ještě nevím, jestli jí mohu důvěřovat. Byla to hloupost navonět si šátek jejím parfémem. Teď ji cítím, kdykoliv otevřu skříň s oblečením. Utíkám do koupelny a snažím se ho vymáchat v silné aviváži. Tak je to lepší...

Beru do ruky svou bibli - knihu Ženy, které milují příliš… Připomínám si, co musím udělat. Vždyť už jsem to dělala stokrát! Proč pořád upadám do těch stejných vzorců a návyků? Vzít všechnu energii, kterou směřuji k ní a nasměrovat ji na sebe. Jen na sebe!

Hlavně nehrát žádné hry.. Nemanipulovat. Nekontrolovat ji, neřídit. Nesmím jí pomáhat a zachraňovat ji. Musím žít svůj život. Můj život musí proudit jako divoká řeka. Nesmím všechno vzrušení nechávat na ní.

Jdu do práce a dnes to tam pořádně roztočím...

Převoznice

3. února 2018 v 14:52 | Elena |  O vztazích
Lednový den. Už si zvykám na nekonečnou prázdnotu pouště, kam mě Bůh zavedl. Poušť samoty a prázdnoty, místo bez lidí, jako bych byla jediná na světě. A všechny snahy navázat s někým kontakt selhávají.

Proto zahradím tvou cestu hložím. Postavím před ni zeď, aby nenašla své stezky.
Bude se honit za svými milenci, ale nedostihne je,
bude je hledat, ale nenajde je. (Oz 2,8-9)

Proto ji přemluvím,
uvedu ji na poušť,
budu jí promlouvat k srdci. (Oz 2,4)