Mlha přede mnou ...

31. října 2017 v 14:49 | Elena |  O vztazích
Závislost. Musí to být ZÁVISLOST! Dva měsíce po našem rozchodu, kdy jsi kromě pár SMS neudělal nic, v tom stále lítám. Přestože znám pravdu o našem vztahu, nepřestávám se posedle vracet k tobě. V myšlenkách, ve vzpomínkách, v pocitech naděje. Jako ta krysa, která nepřestává mačkat páčku, přestože granule už dávno nepadají. Občas mi nějakou granuli hodíš a tím mě udržuješ zaháčkovanou. Kamarádka mi navrhla, že mi pomůže a zablokuje můj mobil, aby mi od tebe nemohly chodit žádné zprávy. Nejsem však schopná jí ho dát. Vlastně trpím stejně, jako když jsme byli spolu. Čekala jsem na tebe a teď čekám na tvé zprávy. Nic ve skutečnosti neskončilo. Moje FANTAZIE o nás dvou neskončila. Vidím tě takového, jaký nejsi.
Měla bych přerušit náš kontakt úplně, ale nejsem toho schopna. Nedokážu napsat tu větu: Dej mi už pokoj! Utápím se v pocitech lásky k tobě a z druhé strany mnou cloumá vztek. Mám obrovské potíže vnímat svůj vztek, ale vím, že ho v sobě mám. Upozorňuje na něj moje úzkost. Je mi líp, když si zanadávám, když tě v duchu nazvu těmi nejhoršími jmény a odplivnu si. Ale jakmile se mi udělá lépe, už se ohlížím zpět a hledám v davu tvou tvář.

Jak by se mi teď hodilo umět cítit vztek a dát ho najevo. Bohužel tuto schopnost jsem kdesi v dětství ztratila. Holčičky se přece nevztekají. Musejí být hodné, milé a poslušné. Jděte mi s tím do pr…
Mám za to, že pokaždé, když zacítím vztek, okamžitě ho přiklopí velká poklička a místo něj nastoupí úzkost.

Můj život je jako v mlze. Netuším, co bude dál. Můj domeček z karet spadnul a další nemám sílu stavět. Moje závislost mě vede k tomu, abych znovu vztyčila už spadlé sloupy, abych se znovu hrabala v těch ruinách, ze kterých už zřejmě nic dobrého nevzejde. Mlha přede mnou, mlha za mnou a nevidět ani na pár metrů před sebe.

Mám jasno jen v několika věcech:

i. Využíval jsi mě celou tu dobu, manipulovali jsme jeden druhým. Jsi zmetek, chováš se k ženám otřesně. A já byla ve vztahu s fantazií.
ii. Nesmím si tě za žádnou cenu pustit k sobě.
iii. Miluji tě.


(odkazy: závislostní vztahy a krysa mačkající páčku viz https://www.youtube.com/watch?v=N0N5FNzW1Fk)
 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama