Nic se nám neděje poprvé...

20. září 2016 v 11:28 | Elena |  O emocích
Od rána cítím, jak mě vnitřní dítě tahá za rukáv. Chvilku se snažím uniknout svým nepříjemným emocím, než si uvědomím, o co se pokouším. Ne, musím se tomu věnovat. Co se děje? Choulím se na své místečko, kde obvykle pracuji s vnitřním dítětem. Zaujímám pozici dítěte, kterou znám z jógy. V této pozici se mnohem lépe propojuji se svými emocemi.


Používám tentokrát metodu spirituální učitelky Teal Swan. Se zavřenýma očima zahajuji vnitřní monolog:

Já k dítěti: "Jsem teď kompletně s tebou. Jak se cítíš?"

Vnitřní dítě: "Stýská se mi hrozně po Kájovi, nemůžu na něj přestat myslet. Chybí mi. Cítím, že nemám dostatečnou cenu, cítím se málo milovaná. Chci, aby se víc angažoval, chci, aby tu byl. Nechci čekat, nesnáším čekání..."

Zůstávám chvíli s touto emocí.

Já k dítěti: "Kdy ses tak cítila poprvé?"

Ptám se a nechávám minulost přijít.
Dítě neodpovídá, ale vidím obrázky z dětství. Míhají se mi před očima jako záblesky vzpomínek. Já a moje sestra s panenkami. Mluvíme o tom, že chceme, aby se rodiče znovu vzali a zase jsme žili s tátou. Vidím záda svého táty, jak odchází od našeho domu. Cítím nekonečné hodiny čekání a osamění, cítím obrovskou vzdálenost mezi mnou a tátou. Čekám, až uplyne těch 14 dní. Čekám, jestli se neozve dřív, ale on nepřichází...

Beru si plyšáka, kterého používám jako symbol svého vnitřního dítěte. Objímám ho a pláču.

Já k dítěti: "Máš právo se tak cítit. Jsem s tebou."

Těmito slovy uznávám a přijímám své emoce, které byly odmítnuty a potlačeny. Po 3 minutách se dítě uklidňuje. Podle postupu od Teal Swan se nyní pokusím změnit minulou vzpomínku. Přivádím svého vnitřního Anima, kterého jsem si intuitivně vybrala, aby pomohl vnitřnímu dítěti.

Animus k dítěti: "Teď jsem tu s tebou já. Budu se o tebe starat. Nikdy tě neopustím. Už nikdy na mě nebudeš muset čekat. Pojď, pochovám tě. Jsi moje milovaná hločička. Jsem rád, že jsi holčička."

Po těchto slovech se vnitřní dítě znovu rozpláče (já pláču). Nechávám si čas a potom zopakuji konejšivá slova.

Animus: "Mám tě moc rád. Nikdy tě neopustím. Budu se o tebe starat. Dělám to rád."

Cítím, jak Animus vděčně přijímá tuto roli. Cítí se silný a důležitý.

Já k Animovi: "Jsem ti vděčná, že se ujímáš vnitřního dítěte a že se o něj staráš. Je to moc důležitý úkol. Věřím ti, že se o něj dobře postaráš. Děkuji ti za tvé odhodlání, za tvou lásku a sílu."

Po těchto slovech se znovu rozpláču, ale tentokrát cítím, že pláče Animus. Můj Animus je velmi slabý, jako byl slabý otec. Matka muži pohrdala a byla v rodině dominantní. Proto mám v životě problémy držet směr a konat. Také mám sklon pohrdat muži a považovat je za sraby a slabochy.
Animus vnímá, že poprvé oceňuji jeho sílu a to ho dojímá k pláči.

Animus k dítěti: "Už si tě nenechám vzít. Vzali mi tě a nikdo se mě neptal. Všechno tu dělá ona. Mám takový vztek."

Animus prožívá vztek na dominantní vnitřní ženu. Beru si polštář a kvůli sousedům si ucpávám pusu. Animus křičí do polštáře. Emoce jdou ven zcela samovolně. Cítím obrovské napětí v čelistech.

Po uvolnění emocí si beru dalšího plyšáka Animuse a objímám teď dítě i Animuse.

Já: "Mám vás oba ráda."

Náhle se ozvývá vnitřní žena- Anima.

Anima k Animovi: "Chci, aby sis tu práci vzal. Už jsem vyčerpaná. (pláče) Na všechno jsem sama. Chci si dělat jen ženské práce, chci plynout. Už nechci být polochlap. Pohrdala jsem tebou, abych se cítila důležitá. Schválně jsem všechno dělala sama. Tím jsem si udržovala dominanci a kontrolu. Už to nechci dělat. Chci být ženou."

Animus: "Rád za tebe převezmu mužské práce. Mám tě rád."

Animus a Anima pláčou. Beru si dalšího plyšáka- Animu a objímám všechny tři. Po třech minutách cítím hluboké uvolnění a klid. Myšlenky se mi toulají jinam, což je známka, že mám pro dnešek hotovo. Při pomyšlení na přítele už necítím osamělost a stýskání, ale klidnou jistotu a lásku k sobě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady de Vampire Victoria Lady de Vampire Victoria | Web | 20. září 2016 v 11:59 | Reagovat

Souhlas. A úžasný blog.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama