Jak podvědomí vybírá milence...

6. listopadu 2015 v 22:27 | Elena |  O vztazích
Nikdy jsem si neuvědomovala, jak mocný sabotér je podvědomí. Myslíme si, že máme všechno pod kontrolou, že sami vědomě rozhodujeme o svém životě. Chyba lávky! Naše podvědomí je vždycky o pár kroků napřed. Myslela jsem si, že s ženatým chlapem už nikdy! Vůbec jsem o tom nepochybovala. Zde je popis toho, co se navzdory mým zásadám odehrálo v mém vědomí a podvědomí, když se v mém životě objevil On....


.....................Vědomí......................
....................Nevědomí...............
Den první

Poté, co jsme spolu náhodou fotili nějaké fotky, přišel za mnou do práce a pozval mě na kafe. Od začátku se mi líbil, ale poučena předchozími zkušenostmi jsem jako první vznesla podstatnou otázku: "Jste ženatý?"
"Ano, jsem." Pokýval hlavou s důrazem, který jasně naznačoval, že ženatý opravdu je a hodlá tak zůstat do konce života.
"V tom případě s vámi nikam nejdu. Mám takovu zásadu, že s ženatými muži zásadně nikam nechodím. Nemám s tím totiž dobré zkušenosti."
Po jeho odchodu smetám celou záležitost ze stolu. Nemíním se s ním setkat. S ženatým už nikdy! A myslím to smrtelně vážně.

Je ženatý! Ach.........
Přitahuje mě. Má tak plachý výraz v očích. Připomíná mi mého tátu. Je nedostupný stejně jako byl on.

Den druhý

Píše mi mail, ve kterém mě zve na svou sportovní exhibici. Zdvořile odmítám. "S ženatými opravdu nikam nechodím, nezlobte se." O svém rozhodnutí nepochybuji. Nechci se zamilovat a pak si půl roku lízat rány... není mi dvacet, tyhle románky už mám za sebou.

Je neodolatelný.....mohla bych od něho získat lásku. Když mi ji nedal táta, mohl by on....tehdy s tátou to nevyšlo, ale tentokrát …. co když to tentokrát vyjde? Konečně bych mohla triumfovat. Když porazím jeho ženu, porazím svojí sestru. Táta ji měl přece radši než mě. Propašuji do svých mailů trochu flirtu a volání, třeba se chytí.
Den třetí
Vnímám, jak silně mě přitahuje. Moje maily jsou stále odmítavé, ale udržuji kontakt.


Jsem zamilovaná!!! Teď hodím laso a utáhnu smyčku. Pár narážek mezi řádky, trocha sexuální manipulace a mám ho..Konečně zase pořádné vztahové drama, zase budu osamělá a on bude daleko, to přece znám, je to bezpečné! Je to život!


Den čtvrtý

Jsem zamilovaná!! SAKRA. Trochu panikařím, ale jsem vzrušením bez sebe.

Ale vždyť jsem to nechtěla!!! Je to nebezpečné!

Je trochu odtažitý a zdá se, že je to pěkný děvkař. To se mi nehodí, vytěsním to. Od teď k tomu budu slepá. Ta odtažitost mi naopak bodne. Mám strach z blízkosti a s ním mám jistotu, že bude vždycky dost vzdálený..

Den pátý
Je tak krásný.... Nic negativního už nechci vidět ani slyšet, chci si užívat svou zamilovanost. Je mi úplně jedno, jak to skončí a jak nebezpečné to je. Co na tom záleží, když moje jediná touha je...
Je tak slabý a zranitelný jako táta. Musím ho zachránit. Musím to všechno změnit. Jeho prostřednictvím opravím svou minulost a všechno bude v pořádku.


Naše podvědomé programy určují, kdo nás bude přitahovat. Dokud zůstávají nevědomé, nemůžeme jejich vliv regulovat, protože o nich nevíme. Zkušenost nás může vést k rozumnějšímu jednání, ale protože neznáme své programy, nakonec nás převálcují. Těžko se bojuje s nepřítelem, kterého nevidíme. Zvědomění těcho programů pomocí vhodné terapie může být být prvním krokem ke změně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama