Ženatý muž aneb schizofrenie milenek

28. srpna 2015 v 20:07 | Elena |  O vztazích

"A nedomnívejte se, že můžete usměrňovat běh lásky, neboť láska, uzná-li vás toho hodnými, bude sama řídit váš běh..."
(Chalíl Džíbrán, Prorok)


Pokud chceš ženatého muže, ale jde ti s ním jen o sex, pak tento článek není pro tebe. Je pro šíleně zamilované a utrápené milenky. Takže pokud ho miluješ, čti dál...:-)

Mít s ním vztah nebo ne? Zkušenější ženy, které si něčím podobným už prošly, většinou varují. Také podle psychologických příruček jít do něčeho takového je blbé rozhodnutí. Není to lehká situace, protože on bude ve vztahu s tebou jen napůl a to ti zřejmě nebude stačit. Zároveň z toho nemůžeš jednoduše vycouvat, protože ho miluješ. Když se o to pokusíš a rozejdeš se, budeš dlouho cítit zvláštní smutek. Protože jsi dostala dar lásky a ten jsi odmítla. Když v tom zůstaneš, budeš zcela jistě trpět. Takže co s tím, že?


Počítej s tím, že budeš muset nést následky svého rozhodnutí. Bude tě bolet, že od tebe odchází. Budeš se občas cítit nechtěná a nemilovaná. Bude ti chybět, bude se ti často stýskat. Hodně se kvůli němu nabrečíš. Budeš žárlit.

Budeš cítit, v jaké lži žije svůj pohodlný a bezpečný "jako" život a bude ti vadit, že není pravdivý, že má strach, že se drží věcí, které nechce. Budeš nesnášet jeho nejednoznačnost a budeš mít vztek, který budeš potlačovat a obracet proti sobě. Pokud všem říkáš, jak jsi s ním šťastná a spokojená, nejspíš vše negativní nevědomě potlačuješ. Negativní emoce (vztek, žárlivost, smutek...) se nikomu nehodí. Když jsi zamilovaná, budeš si chtít užívat rozkoše lásky. Budeš mít tendenci nasazovat si růžové brýle a vše negativní potlačovat. Takové potlačené emoce pak vytvářejí velmi nebezpečné kostlivce ve skříni, kteří se mohou jednoho dne chtít dostat ze skříně ven. To se projeví jako zdravotní nebo psychické problémy.

Okolí ti bude tvůj vztah rozmlouvat. Někteří tě označí za děvku a cizoložnici, která rozvrací počestné a bohabojné manželství. Jiní řeknou, že jsi naivka, která mu dělá neplacenou kurvu a nechává se využívat. Nejspíš si to ale budeš říkat ty sama.

Když se někde zmíníš, vyvolá to v lepším případě rozpačité mlčení nebo vtipkování, v horším případě kousavé poznámky. Nebudeš ho moci nikde představit. Nebudeš s ním chodit. Bude ti vadit, jak se skrýváte, jak kontroluje, jestli vás někdo nevidí. Nikdy mu večer nezavoláš a když někam pojedeš, tak pojedeš sama. Pokud nemáš dobré přátele, budeš na to SAMA.

Tvůj rozum bude proti tomu. Bude ti uvádět všemožné argumenty, proč jsou tvé pokusy pošetilé. Tvé ego bude proti tomu. Bude ti tvrdit, že to nemáš zapotřebí a že bys ho měla co nejdřív poslat do hajzlu.

Budeš závidět jeho manželce všechny společné víkendy a dovolené, o kterých se tobě může leda zdát. Je možné, že do vašeho vztahu bude investovat minimum citů, času a peněz. Jen tolik, abys mu neutekla. I když ho miluješ, bude tě současně odpuzovat jeho falešná spokojenost, jeho neupřímnost a mělkost, jeho nedostatečné odhodlání.

Počítej s tím, že se umrtvil, aby necítil bolest z toho, jak se denně musí přetvařovat před lidmi, které má rád. Když je umrtvený, nebude nic cítit - tvou lásku, tvé utrpení ani své vlastní. Ani ty nebudeš cítit jeho přítomnost, budeš však cítit jeho sebeklam a vzdálenost mezi vámi, která tě bude bolet.

Budeš nad sebou neustále vnímat zdvižený prst náboženských systémů, které nás ovlivňovaly tisíce let a jejichž dogmata jsou zapsána hluboko v kolektivním nevědomí. Společnost není nakloněna citové a sexuální svobodě a dá ti to najevo - ať už přímo nebo skrze tvé svědomí. Budeš cítit vinu kvůli ní.

Jsi na to všechno připravena? Máš odvahu čelit náboženským dogmatům a společenské morálce? Přátelům a rodině? Jsi ochotná se poprat se svými vlastními démony? Je jedno, jestli jsi připravena, protože pokud patříš mezi ženy, které milují příliš (viz stejnojmenná kniha), připadá ti všechno výše uvedené jako nepodstatné.

V Bibli je psáno: Nepožádáš manželky bližního svého. Proč se zde nepíše nic o manželích? Možná to není náhoda. Možná Bůh ví, jak divoce miluje žena a že by takové přikázání bylo zbytečné. Žena to někdy nedokáže jinak. Zvláště, když pochází z nefunkční rodiny a její vnitřní dítě je vyhladovělé. V takovém případě doporučuji tím projít a přijmout věci tak, jak jsou. Ano, jsou to nebezpečné vztahy, pokud si nehlídáš hranice, neudržuješ rovnováhu nebo pokud on patří mezi destruktivní typy mužů. Nebezpečí je ale zároveň výzvou, každý vztah je příležitostí k růstu. Když zjistíš, že to byla chyba, poučíš se z toho.

Pár tipů, jak se vyvarovat potíží:
 • Chraň si své hranice, nedělej nic, co nechceš, jen proto, abys ho získala
 • Nemysli si, že se jakkoliv změní
 • Nepotlačuj své emoce, zejména vztek, ale vhodným způsobem je přijímej a ventiluj - dovolené je vše, ale hlavně to musí ven
 • Uvědom si, že ho nemůžeš ovládat a do ničeho nutit
 • Nenasazuj si klapky na oči a snaž se vidět věci tak, jak jsou, včetně těch negativních
 • Mluv se svým vnitřním dítětem, kdykoliv bude smutné, vzteklé nebo jinak rozhozené
 • Krm své hladové vnitřní dítě (tj. sama sebe) láskou, péčí a pozorností
 • Mluv se svým milencem, řekni mu občas, co se ti nelíbí a jaké jsou tvé potřeby
 • Buď před ním taková, jaká jsi doopravdy, nic nehraj a neboj se mu nastavit zrcadlo
 • Snaž se na něm neviset, ale mít další podpůrné vztahy a koníčky
 • Přijímej všechno, co právě prožíváš
 • Užívej všechno dobré, co ti vztah dává

"Neboť stejně jako tě láska činí králem, tak tě i přibije na kříž. Jestliže však ve své malodušnosti budete vyhledávat jenom poklid lásky a požitky lásky, potom lépe učiníte, přikryjete-li svoji nahotu a odejdete z mlatu lásky do světa, v němž se nestřídají roční doby a kde se budete smát, ale ne veškerým svým smíchem a budete plakat, ale ne veškerými svými slzami."


(Chalíl Džíbrán, Prorok) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama