Jak pozoruji transity...

21. srpna 2015 v 20:09 | Elena |  O human designu
V tomto článku popisuji své zkušenosti s pozorováním vlivu transitů na můj život. Nejedná se tedy o informace od Ra Uru Hu ani z profesionálního výcviku v Human designu. Netvrdím, že jsou mé závěry 100% pravdivé, ale mají spíše sloužit jako insipirace k zamyšlení a vlastnímu pozorování .


Transitem rozumím aktuální přechod planety určitou bránou. Pokud dotyčnou bránu máte ve své mapě nebo máte bránu na protějším konci kanálu, můžete vliv transitu pociťovat silněji. Transity pozoruji asi 2 roky, ale dají se vyhodnocovat i zpětně. Pomocí softwaru Maia mechanics imaging lze snadno dohledat, jaké byly transity třeba před 5 lety a porovnat je s tehdejšími událostmi ve vašem životě.

Transity pomalých planet

Ze všech tranzitů jsou zvlášť významné tranzity transpersonálních planet (Uran, Neptun, Pluto). Pohyb těchto planet je velmi pomalý a jejich tranzity trvají dlouho, stejně jako účinek těchto tranzitů.

Opravdu jsem zaznamenala, že transity pomalých planet jsou šťavňatější (nechtělo se mi použít slovo náročnější). Jejich vliv se nedá přehlédnout, ačkoliv jsem se o to snažila. A pokud vycházím z toho, že vesmír na nás působí podobně jako obří autokláv, pak si nedovedu představit, jak by se dalo vlivu transitu uniknout. Někde jsem slyšela, že to, jak silně se transit projeví, závisí na tom, jak je člověk duchovně vyspělý a kde se ve svém vývoji zrovna nachází. Pokud není vyspělý, tak se toho prý zase tolik neděje. Mám ale spíš opačný pocit. Čím je člověk nevědomější, čím více duchovních zkřiveností v sobě má, tím víc ho transit semele. Viz moje zasvěcení šokem, které popisuji v jiném článku:-)

Pokud planeta prochází harmonickou branou (to je brána naproti bráně, kterou máte v mapě, to jest na opačném konci kanálu), vzniká přehodně celý kanál, nová kvantová inteligence, která dosud ve vašem životě nebyla přítomna. Vzhledem k tomu, že v dané pozici se pomalé planety vyskytnou jednou za mnoho desítek let, tedy jen jednou za život, můžeme tušit , jak velký je jejich vliv na náš život.


Transity Neptuna

Neptun je zvláštní a záhadná planeta. Neptun zamlžuje, zahaluje do pomylsného závoje, takže je obtížné rozlišit pravdu od klamu a iluzí. Když Neptun vstoupil na jaře 2012 do brány ducha (55), vytvořil se v mé mapě kanál emocí a náladovosti (39-55), neboť mám protilehlou bránu 39. Celý kanál mi značně tlačil na emocionální centrum (propojoval centrum tlaku s centrem emocí). V té době jsem se zamilovala do lyžařského instruktora na horách. Instruktor byl alkoholik a vůbec jsem si s ním nerozuměla, přesto jsem poměrně dlouho setrvávala v jakési iluzi, že by to fungovat mohlo. Po pár měsících Neptun retrográdně opustil bránu 55, závoj iluzí se zvedl a s přítelem jsem se rozešla. Na podzim 2012 Neptun opět vstoupil do brány 55. Z mé zkušenosti je druhý nájezd planety mnohem intenzivnější než první. Opět jsem se bláznivě zamilovala do jednoho fotografa. Tentokrát bylo vše mnohem silnější a následujících 2,5 roku jsem prožívala nejintezivnější vztah svého života. Emocionální výkyvy byly občas nad moje síly. Nádherné emocionální extáze byly následovány propady až k podzemním ohňům. Celým vztahem se nesla jakási iluze, mlžný opar, který zakrýval pravdu. Nebyla jsem schopna rozklíčovat, co je pravda a co je lež. Tou otázkou jsem se zabývala neustále. Neměla jsem tušení, co ke mě vlastně cítí, jestli jsem ve vztahu správně, jestli to skončí úspěchem nebo selháním a fiaskem. Ani jsem pravdu vidět nechtěla a raději si stavěla vzdušné zámky. Nepohodlné emoce jsem vytěsňovala, až se v mém pomyslném sklepení vytvořil docela slušný kostlivec ve skříni. Rozejít se? Nemožné. Teprve, když Neptun opustil bránu ducha, závoj opadl a já byla schopna nahlédnout náš vztah pravdivěji a vidět věci reálně tak, jak jsou. Zpětně mi moje neschopnost vidět připadá velmi zvláštní, ale takový je Neptun. Do tohoto vztahu jsem vstoupila na základě emocionálního jasna a přestože jsem žila v iluzi, přinesl mi mnoho dobrého. Neptun má vždy blízko k iluzi, klamu a zklamání.


Transity Urana

Uran z nás vytahuje světlo, je to nádherná modrozelená planeta.

O Uranovi se říká, že člověka nemilosrdně vykope o level výše, na vyšší úroveň existence. Může nás z toho pěkně bolet zadek, ale na konci je to prý skvělé. Koho by zajímalo, jak takové vykopávání může vypadat, nechť si přečte můj článek Zasvěcení šokem, kde popisuji, jak jsem prožívala transit Urana branou 51. Mohu potvrdit, že vykopávání se týkalo všech oblastí mého života - práce, vztahů, peněz, zdraví, osobního vývoje. Protože transit ještě neskončil, nemohu zatím říct, jestli to na konci bude skvělé:-)

Další podobné vykopávání jsem zažila v letech 2009-10. Tehdy byl Uran v bráně krize (36), vytvářel mi kanál pomíjivosti (35-36) a vykopal mě pryč z nefunkčního vztahu s mým tehdejším partnerem a otcem mého syna. A opravdu, na konci to bylo skvělé. Dlužno říct, že jsem měla opravdu jasno a možná proto to bylo skvělé a nikdy jsem tohoto odchodu nelitovala. Uran je spojen vždy s bořením našich zažitých struktur, principů, pravidel a a tabu. I když to kopání do zadku velmi bolí, mám k této planetě posvátnou úctu pro její schopnost osvobozovat z vězení, ať už vnějšího nebo z vězení našich dogmat, svazujících pravidel a řádů.


Transity Pluta

Transity Pluta nemám příliš prozkoumané, ale jeden jsem si ověřila zpětně. Pluto je planeta transformace, smrti a znovuzrození. V roce 2010-2012 bylo Pluto v bráně 58 a spojením s mou bránou 18 vytvářelo kanál soudu. Pokud planeta vytvoří kanál spojující kořen a slezinu, vytváří tlak na témata zdraví a přežití. Toto téma pak může v našem životě ožít. Na jaře 2010 jsem opustila svého partnera s malým prckem, bez koruny, bez práce, bez bytu. Následující 2 roky bylo téma přežití u mě velmi aktuální. Tady šlo opravdu o holé přežití, mít kde bydlet, najíst se, postarat se o dítě...Kromě toho mě zlobila štítná žláza. Bývalý partner mě za můj odchod velmi odsuzoval (kanál soudu). Tlačí - li kanál na slezinu, není to provázeno silnými emocemi a emocionálním trápením jako v případě tlaku na solar plexus. Sice jsem ty dva roky neměla z čeho žít, ale byla jsem šťastná, jelikož mě právě Uran vysvobodil z vězení. Ve srovnání s kanálem emocí (39-55) to byla brnkačka:-)


Načasování transitů

Všimla jsem si, že přichází -li důležitý transit, jsou jeho vlivy patrné o něco dříve, než se planeta fyzicky ocitne v dané bráně. Ve vesmíru se málo co děje skokem, většinou se přechody dějí pomalu, postupně se vše vyvíjí a přetváří. Možná proto vliv transitu cítíme dřive, ta energie už je přítomna. Když se blíží konec transitu, jeho vliv je už hodně slabý a už se začíná projevovat nadcházející transit. U pomalých planet je časový posun patrný o týdny až měsíce. Například návrat Saturna jsem měla v červenci 2007. Návrat Saturna mám spojený s bránou 27 a rolí starání se. V té době si mi narodil syn, o kterého jsem se musela starat. Narodil se ale již 2. května, přestože návrat Saturna proběhl až v červenci. Zasvěcení šokem, které popisuji v jiném článku, mělo podle mapy začít v polovině března 2015, kdy Uran vstoupil do brány 51. Bylo mi ale špatně už od konce ledna 2015 a na začátku března to začalo být kritické. Výše popisovaný transit Neptuna se také projevil dříve. Neptun vstoupil do brány ducha v únoru 2012, zamilovala jsem se ale už v prosinci 2011 a tak dále...


Lze události předvídat?

Z mých pozorování je patrné, že objeví-li se nám v životě důležitý transit, můžeme vnímat, že se objevilo nějaké téma, událost, situace, okolnost, vztah apod. Toto téma nějak řešíme a pokud planeta pozici opustí (retrográdní pohyb), může toto téma odeznít. Vstoupí-li pak planeta do dané brány podruhé, objeví se podobné téma znovu , ale mnohem intenzivněji. Pokud si všimneme, co nám pomohlo při prvním nájezdu planety, můžeme tuto strategii použít při jejím druhém, intenzivnějším nájezdu. Např. když mi Uran v červnu 2014 poprvé vytvořil kanál zasvěcení, prožívala jsem velký stres, ujížděly mi nervy a onemocněla jsem. Tenkrát mi pomohla dovolená, následná změna práce a ujasnění si hranic v mém vztahu. Potom transit skončil a byl klid. V březnu 2015 Uran podruhé vstoupil do stejné pozice. Tentokrát u mě došlo k nervovému kolapsu s hospitalizací. Opět pomohlo, že jsem odešla z práce a začala směrovat svou pracovní kariéru k tomu, co mě baví. S přítelem jsem se rozešla a znovu vstoupila do našeho vztahu s jinými, ještě pevnějšími hranicemi. Téma nevhodné práce a hranic ve vztahu se tedy v obou případech opakovalo a první nájezd planety byl jakousi minimalistickou verzí druhého nájezdu. Kladu si otázku, jestli jsem mohla hospitalizaci předejít, pokud bych téma práce a potíží ve vztahu důsledně vyřešila už na poprvé. Myslím, že ne. Uran by kopal stejně, výš a dál.

V každém případě se mi zdá, že dodržování vlastní humandesignové strategie činí průběh a prožívání transitu hladším a snesitelnějším. Osobně se mi zdá náročnější prožívání Neptunských transitů, protože člověk má klapky na očích a nevidí pravdu. Uran sice dost kope, ale alespoň situaci někam posouvá a člověk chápe, co se odehrává, zatímco s mlžícím Neptunem je úplně mimo.

Tolik má pozorování, komentáře uvítám...:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama